Jak wykorzystać pulpę z wyciśniętego soku

Jak wykorzystać pulpę z wyciśniętego soku

Soki z wyciskarki i pozostająca pulpa

Trudno nie zgodzić się z tym, że w ostatnich latach mamy do czynienia z modą na świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne. Wiele osób posiada też domowe wyciskarki, dzięki którym wspomniane soki mogą być przygotowywane bez konieczności wychodzenia z domu. W tym momencie natrafiamy jednak na pierwszy problem, okazuje się bowiem, że nie każdy jest świadomy tego, jak bardzo wartościowa jest pulpa, która powstaje w procesie wyciskania soku. Często mamy do czynienia z sytuacją, w której jest ona po prostu wyrzucana, a przecież jest to marnotrawstwo, którego warto unikać.

Pulpa to przecież po prostu miazga, z jaką mamy do czynienia w momencie, w którym wyciskarka zgniata owoce i warzywa. Wcale nie jest pozbawiona wartości odżywczych, a w związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby wykorzystywać ją na wiele sposobów. Co więcej, liczba możliwości jej spożytkowania jest naprawdę imponująca.

Pulpa – pomysły

Jeśli pulpa jest pozostałością po soku z jabłek, pomarańczy orz imbiru, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby wykorzystać ją do przygotowania słodkich muffinek. W takim przypadku wystarczy, że dodamy 250 gramów mąki, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 250 mililitrów mleka, 100 gramów cukru, odrobinę soli oraz 50 mililitrów oleju. Potem pozostaje nam już tylko wymieszać suche składniki z mokrymi, a następnie przełożyć je do papilotek. Muffinki należy piec w piekarniku przez około 30 minut w temperaturze około 180 stopni.

Wykorzystanie pulpy

Coraz więcej osób przekonuje się do unikatowych właściwości soku z ogórka i trudno się temu dziwić, jest on bowiem nie tylko odżywczy, ale również orzeźwiający. Również w tym przypadku wyrzucanie pulpy jest marnotrawstwem, jeśli bowiem dodamy do niej łyżeczkę soku pochodzącego z właśnie wyciśniętej cytryny oraz łyżeczkę jogurtu naturalnego.

Po wymieszaniu powstanie znakomita maseczka, którą można nałożyć na szyję, twarz oraz dekolt. Preparat należy trzymać przez około 20 minut, aby następnie zmyć go z wykorzystaniem letniej wody. Innym rozwiązaniem jest maseczka pielęgnacyjna na paznokcie i dłonie z pulpy marchwiowo-jabłkowej.

Urszula Młodzińska

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl