22 marek wody kokosowej: Które są najzdrowsze, a których należy unikać

22 marek wody kokosowej: Które są najzdrowsze, a których należy unikać

Lepsza niż napoje sportowe, woda kokosowa zapewnia sportowcom naturalny napój bogaty w potas i magnez, który nawadnia organizm, jednocześnie zmniejszając stan zapalny i równoważąc poziom cukru we krwi.

Przegląd naukowy opublikowany w czasopiśmie Molecules wykazał korzyści, począwszy od obniżenia wysokiego ciśnienia krwi, zapobiegania atakom serca i leczenia raka. Zawiera ona również hormon roślinny zwany "trans-zeatyną", który może być pomocny w leczeniu demencji i choroby Alzheimera.

Korzyści zdrowotne płynące z picia wody kokosowej są optymalne, gdy pije się ją w stanie świeżym z kokosa. Nie są one jednak dostępne wszędzie na świecie. W niektórych miejscach, ludzie będą musieli uciekać się do pakowanej wody kokosowej, więc zawsze najlepiej jest spróbować uzyskać je tak blisko do prawdziwej rzeczy, jak to możliwe.

Absolutnie najlepsza woda kokosowa pochodzi prosto z drzewa kokosowego. Powinna być młoda i zielona (patrz zdjęcie powyżej).

Kupuj to, co prawdziwe!

Zanim przejdę do marek, chcę powiedzieć jeszcze raz: Zdobądź prawdziwą rzecz!

Jeśli jesteś na tyle szczęśliwy, aby mieć rynek azjatycki w pobliżu, są szanse, że mogą one nosić prawdziwe rzeczy. Często są one ogolone i wyglądają jak na zdjęciu poniżej. Będziesz potrzebował tasaka, aby przeciąć skorupę i może to być nie lada wyzwanie. Ale kiedy już uda Ci się ją przeciąć, docenisz świeżość i słodycz prawdziwego kokosa!

Woda kokosowa to moc składników odżywczych, pełna przeciwutleniaczy, aminokwasów, enzymów, witamin z grupy B, witaminy C i pełnego zakresu elektrolitów, których potrzebuje Twój organizm, aby wzmocnić system odpornościowy.

Oto krótka lista super korzyści płynących z regularnego picia świeżej wody kokosowej:

 • Nawadnia organizm i zapewnia prawdziwy zastrzyk energii Obniża ciśnienie krwi dzięki wysokiej zawartości potasu i magnezu Zapobiega stresowi oksydacyjnemu w organizmie Chroni zdrowie serca i zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca Wspomaga odchudzanie i zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie Wzmacnia zdrowie nerek i zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych Łagodzi migreny i bóle głowy poprzez dostarczanie wysokiej jakości elektrolitów do nawodnienia organizmu Alkalizuje i równoważy poziom pH ciała Reguluje poziom cukru we krwi i jest odpowiedni dla diabetyków Poprawia krążenie krwi, zapobiega drętwieniu kończyn, palców u rąk i nóg Działa przeciwstarzeniowo na komórki, zapobiega chorobom związanym z wiekiem

kokosowa woda

Mimo to nie należy pić wody kokosowej w nadmiarze. Zbyt dużo czegoś dobrego może przynieść odwrotny skutek.

Woda kokosowa w opakowaniach

Korzyści przeciwstarzeniowe wody kokosowej są liczne, a producenci żywności wykorzystali jej popularność.

Jeśli musisz zdecydować się na wodę w opakowaniach, wybierz surową i organiczną lub organiczną w procesie wysokociśnieniowym (HPP). Jak w przypadku wszystkiego innego (jeśli chodzi o żywność) - znaj swoje źródło.

Nie wszystkie pakowane wody kokosowe są sobie równe - wiele marek zostało zrujnowanych przez szkodliwe chemikalia lub przetwarzanie.

Fake Vs Real Coconut Water

Pochodząc z tropikalnego kraju, dorastałam pijąc świeżą wodę kokosową, którą mogę dostać zawsze i wszędzie. Po przeprowadzce do Kanady, kilka razy próbowałam pić wodę kokosową z pudełek lub puszek, z desperacji, aby zaspokoić głód wody kokosowej. Fuj!

Potrafiłam odróżnić fałszywą wodę kokosową od tej prawdziwej, a większość pakowanej wody kokosowej naprawdę smakuje okropnie. Niektóre są dwa słodkie, niektóre pozostawiają zły posmak, a niektóre całkowicie nie smakują jak woda kokosowa w ogóle.

Młody kokos ma dawać delikatny smak świeżości i jest naturalnie słodki. Większość producentów używa dojrzałego kokosa lub pasteryzowanej wody kokosowej, zmieniając jej smak, a następnie dodaje aromaty i cukier, aby osłodzić lub zamaskować smak. Rezultatem jest katastrofa!

Konwencjonalne przetwarzanie, które niszczy wodę kokosową

Chociaż wiele opakowań wody kokosowej twierdzi, że jest "czysta" lub "100% wody kokosowej", wiele z nich nie jest!

Większość producentów przyjęła kilka metod pakowania, które niszczą jej czystość, w imię zysku.

 • Przyjmowanie wody z dojrzałych orzechów kokosowych

Bogata w składniki odżywcze woda pochodzi z młodego, zielonego orzecha kokosowego. W miarę starzenia się jednonasiennego pestkowca, składniki odżywcze przenikają do mięsa orzecha kokosowego. Dlatego woda traci swoje wartości odżywcze i staje się bardziej kwaśna.

Nie dość, że składniki odżywcze są mocno uszczuplone, to jeszcze smak dojrzałych kokosów różni się od smaku młodych kokosów. Dojrzałe orzechy kokosowe są lepsze do produkcji mleka kokosowego, oleju i innych produktów. Kosztują też mniej dla producentów.

 • Używanie odtworzonego koncentratu zamiast świeżej wody kokosowej

Podgrzana i zredukowana do postaci syropu zwykła woda jest później dodawana do tego syropu wody kokosowej w celu zapakowania. Kiedy woda kokosowa (lub jakikolwiek owoc) jest podgrzewana do tego stopnia, traci swoje składniki odżywcze, a jej dobroczynne enzymy ulegają denaturacji. Import syropu wody kokosowej jest również tańszy dla producenta.

 • Pasteryzacja wody kokosowej za pomocą ciepła

Ze względu na swoją delikatną naturę, woda kokosowa łatwo się psuje. Po otwarciu i wystawieniu na działanie powietrza powinna być przechowywana w niskiej temperaturze. Niektórzy producenci stosują bardzo wysoką temperaturę w celu zabicia bakterii, aby przedłużyć okres przydatności wody do spożycia. Proces ten niszczy witaminy, minerały i enzymy, a także smak.

Istnieją inne sposoby zabijania bakterii, a mimo to składniki odżywcze pozostają nienaruszone, jednak producenci lekceważą zdrowsze metody. Jeśli woda kokosowa jest również z koncentratu, to znaczy, że przeszła przez proces podgrzewania dwukrotnie!

 • Dodawanie konserwantów do aromatyzowania i słodzenia wody kokosowej

Po skażeniu jej naturalnego smaku i aromatu, producenci dodają sztuczne aromaty lub słodziki, aby spróbować skorygować smak.

 • Zanurzanie orzechów kokosowych w chemikaliach na czas transportu

Wiele nieekologicznych orzechów kokosowych jest konserwowanych na czas transportu do Stanów Zjednoczonych poprzez zanurzanie ich w znanych substancjach rakotwórczych - formaldehydzie lub metabisiarczynie sodu. Te chemikalia mogą przeniknąć i zatruć mięso i wodę kokosową.

Należy mieć te myśli na uwadze, a my przejdziemy do marek, które używają powyższej metody, a których należy unikać.

Przetwarzanie pod wysokim ciśnieniem

Z drugiej strony, inne bezpieczniejsze i zdrowsze alternatywa przedłużyć trwałość wody kokosowej jest przez High Pressure Processing (HPP).

HPP to technika pasteryzacji na zimno (w przeciwieństwie do pasteryzacji w wysokiej temperaturze), która jest stosowana do wody kokosowej, która jest już zamknięta w opakowaniu końcowym. Do wody kokosowej, która jest puszkowana lub pakowana, nie dodaje się żadnych dodatków, dzięki czemu jest to "100%" czystej wody kokosowej.

Gotowe opakowania są wprowadzane do naczynia i poddawane działaniu wysokiego ciśnienia izostatycznego przenoszonego przez wodę w celu inaktywacji flory wegetatywnej (wszelkich mikroorganizmów) obecnej w żywności. Metoda ta bezpiecznie przedłuża okres przydatności produktu do spożycia bez ciepła, zachowuje enzymy, składniki odżywcze i świeżość na dłużej.

Przegląd najlepszych marek wody kokosowej

Nie wszystkie marki wody kokosowej są złe, po prostu trzeba szukać marek integralności, które używają metody HPP, lub w przypadku Harmless Harvest - używają technologii mikrofiltracji.

Trochę się rozejrzałam i znalazłam kilka marek wody kokosowej, które są faktycznie dobre i warte picia, w przypadku braku świeżego młodego kokosa.

Smak wody kokosowej jest bardzo indywidualny, niezależnie od tego, czy jest świeża, czy zafałszowana. Niektórzy ludzie nawet nie lubią smaku świeżej wody kokosowej, ale uwielbiają zmieniony smak denaturowanej marki. Poniższe marki są zalecane ze względu na ich smak, jakość, składniki odżywcze i aromat, które są najbliższe prawdziwej rzeczy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich naturalnych produktów, które nie zawierają konserwantów, woda kokosowa może się zepsuć pod wpływem ciepła podczas transportu lub jeśli nie zostanie spożyta natychmiast po otwarciu. Zawsze sprawdź datę ważności i zaufaj swojemu instynktowi, jeśli uważasz, że smak jest trochę off.

Wiele z tych firm używa metody HPP, dzięki czemu mogą twierdzić, że są zdrowszymi alternatywami, popartymi pozytywnymi opiniami konsumentów. W nieszczególnej kolejności:

1. Harmless Harvest:

Ta marka jest certyfikowany organiczny przez USDA i pakowane w butelkach BPA-free. Używa Nam Hom odmiany kokosa powiedział, że jest najsmaczniejszy kokos na świecie. Wykorzystując technologię mikrofiltracji do usuwania bakterii, omija pasteryzację i jest butelkowany bez konserwantów. W rezultacie składniki odżywcze i smak są zachowane tak blisko świeżego kokosa, jak to tylko możliwe. Jest najdroższy, ale otrzymujesz to, co najlepsze z Natury w butelkowanej wygodzie. Dostępny do kupienia w Whole Foods.

Strona internetowa | Kupuj

2. Taste Nirvana Real Coconut Water:

Pochodząca z tajskiego kokosa - który jest słodką odmianą - ta woda kokosowa ma gładki, orzeźwiający, naturalnie słodki smak. Ich strona internetowa mówi, że ich puszki są wolne od BPA, zdecydowany plus! Można również znaleźć kilka kawałków miąższu w puszce, co czyni ją autentyczną. Jest to trochę drogie, ale płacisz za to, co dostajesz.

Strona internetowa | Kup

3. Bai Molokai Coconut Beverage:

Chociaż nie jest to czysta woda kokosowa, smakuje prawie jak prawdziwa rzecz, tylko bogatsza i bardziej aromatyczna. To nie ma żadnych syntetycznych składników dodanych, nie używa sztucznych słodzików lub konserwantów, nie jest pasteryzowany i ma bardzo mało kalorii (tylko 5 na 8oz porcji). Słodzony jest stewią i erytrytolem (niski indeks glikemiczny).

Strona internetowa | Kupuj

4. Woda kokosowa Harvest Bay:

Z zaledwie 35 kaloriami na porcję, bez tłuszczu i bez dodatku cukru, możesz pić tę markę bez poczucia winy. Podobnie jak prawdziwy kokos, gasi pragnienie, smakuje świeżo, jest niesłodzona i bardzo zbliżona do prawdziwej rzeczy. Jak w przypadku wielu z tych uczciwych marek, nie ma żadnych konserwantów, więc produkty muszą być zawsze trzymane z dala od ciepła, a najlepiej schłodzone. I ... najlepiej pić schłodzone!

Strona internetowa | Kupuj

5. Trader Joe's

Woda kokosowa Trader Joe's jest w 100% czysta i pochodzi z Tajlandii (słodka odmiana). Używają metody HPP i są przechowywane w lodówce, więc dodałabym je do tej listy. Smak jest wspaniały, jak prawdziwa rzecz, a cena też jest niewiarygodna!

Strona internetowa

6. Vital Juice

Firma ta produkuje różne soki poprzez tłoczenie na zimno całych owoców i warzyw, nie dodaje sztucznych dodatków i aromatów, żadnych ekstraktów, cukrów ani wypełniaczy. Woda kokosowa tej marki jest czysta, przy użyciu tajskiego kokosa (słodka odmiana), i absolutnie nic więcej nie dodano.

Minusem tej marki jest to, że może nie być dostępna wszędzie w USA. Zajrzyj na ich stronę internetową.

Website

7. Exotic Superfoods

Exotic Superfoods Coconut Water posiada certyfikat USDA jako 100% organiczny, jest surowy, nie pasteryzowany w wysokiej temperaturze i nie homogenizowany. Nie są one dostępne wszędzie w USA, ale można klucz w swoim kodzie pocztowym w ich lokalizator sklepu na ich stronie internetowej, aby zobaczyć, czy jest sklep w pobliżu ciebie, lub czy mogą one dostarczyć go do Ciebie. Oni wysłać do Ciebie zamrożone i w chłodnicy z suchym lodem, aby zachować jego świeżość. Spodziewaj się zapłacić wysoką cenę za to.

Strona internetowa

8. Juice Press

Ta marka sprzedaje soki tłoczone na zimno, a ich woda kokosowa jest organiczna, świeża i niepasteryzowana, ani przetwarzana metodą HPP. W momencie pisania tego tekstu, mają 54 punkty sprzedaży w czterech regionach: Nowy Jork (47), New Jersey (2), Massachusetts (3) i Connecticut (2).

Strona internetowa

Przegląd marek wody kokosowej - 10 marek, których należy bezwzględnie unikać

Poniżej znajduje się lista marek, które mogą reklamować swoje napoje jako "100% Coconut Water" lub "All Natural Coconut Water", ale niech kupujący będą świadomi!

 • C2O: Ta marka używa wysokiej pasteryzacji ciepła do 120 stopni Celsjusza z produktu w ich puszki stalowe i aluminiowe.
 • Coco Libre (Organic): Podczas gdy ta marka jest oznaczona jako organiczna, używa wody kokosowej z koncentratu. Ich praktyki przetwarzania używa flash pasteryzacji z ciepła. Naturalne aromaty są również dodawane.
 • Cona Zona: Etykieta żywieniowa tej marki ujawnia, że jej woda kokosowa jest produkowana z koncentratu.
 • GOYA: Ta marka wydała mnóstwo dolarów na walkę z etykietowaniem GMO w Kalifornii. Używają pasteryzacji cieplnej z dodatkiem konserwantów, w tym cukru.
 • Naked Juice Coconut Water: Ta marka Pepsico używa wody z dojrzałych orzechów kokosowych, a następnie pasteryzuje się przy użyciu ciepła. Firma ta stanęła w obliczu pozwu zbiorowego za stosowanie substancji syntetycznych i organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) w swoich produktach przy jednoczesnym wprowadzającym w błąd oznakowaniu.
 • O.N.E. Coconut Water: Jest to kolejna marka Pepsico, która wykorzystuje pasteryzację flash z ciepłem. Ich wody kokosowe zawierają naturalne aromaty i cukier. Składnik cukru nie jest sklasyfikowany jako typ, ale może być bardzo dobrze GMO typu jak używane w ich innej marki, Naked Juice.
 • Purity Organic: Podczas gdy ta marka jest oznaczona jako organiczna, nie używa najlepszych praktyk. Używa koncentratu i pasteryzacji flash z ciepłem w przetwarzaniu ich wody kokosowej.
 • Vita Coco: Touted jako "100% czyste," ta marka pasteryzuje swoją wodę kokosową z ciepła i zawiera dodane słodziki. Mają też wersję Café, która zawiera karagen - emulgator, który może siać spustoszenie w zdrowiu jelit.
 • Zico: Chociaż na swojej stronie internetowej twierdzi, że ich wody kokosowe są niemodyfikowane genetycznie, ich wody kokosowe są pasteryzowane za pomocą pasteryzacji w ultra wysokiej temperaturze. Ten proces ultra-wysokiej temperatury zabija enzymy i witaminy, pozostawiając wody kokosowe z nie wielu korzyści zdrowotnych.
 • Munkijo: Chociaż ich woda kokosowa nie zawiera żadnych dodatków ani dodanego cukru, używają pasteryzacji w ultra wysokiej temperaturze, więc jest daleka od pożądanej.

"Inne marki"

Te marki są dostępne tam, ale nie są moimi najlepszymi wyborami:

 • Blue Monkey: Mówi się, że jest w 100% czystą organiczną wodą kokosową z Filipin. W przeciwieństwie do innych zalecanych wód kokosowych, ma długi okres przydatności do spożycia, więc jestem trochę ciekawy tego. Ani nie mogłem znaleźć wiarygodnych informacji na temat jego integralności (ich strona jest w budowie), więc dałbym mu przepustkę.
 • Whole Foods 365: Chociaż nie używają koncentratu, ich woda kokosowa jest pasteryzowana termicznie i puszkowana.
 • Amy & Brian: Touted przez wielu jako "zdrowe", jest marką, która może być brane pod uwagę, choć nie wysoko na mojej liście.Nie ma żadnych dodanych dodatków, cukrów lub koncentratów. Woda kokosowa jest przetwarzana przy użyciu pasteryzacji flash, co oznacza, że są one ogrzewane w wysokiej temperaturze przez krótki czas (15 sekund). To może być następna najlepsza metoda po HPP.
 • Coco Hydro firmy Big Tree: Ta marka różni się od reszty, ponieważ przychodzi w formie sproszkowanej, którą sprzedają jako "lekką" i "łatwo podróżuje". Dodajesz wody, aby go odtworzyć. Jednak proces odparowania wymaga ciepła, co oznacza, że niektóre składniki odżywcze mogą zostać zniszczone w tym procesie.

Więc tam masz to, wzmianka o 22 markach, tych, które są zalecane, aby całkowicie uniknąć i innych marek, które można rozważyć, jeśli nie masz innych wyborów.

 

Marki wody kokosowej sprzedawane w Walmart

Walmart sprzedaje kilka marek wody kokosowej. Wśród nich:

 • Vita Coco Pure Coconut Water (Vita Coco Pure Coconut Water) UFC Refresh 100% Coconut Water Grace Coconut Water Chaokoh 100% Coconut Water Natureity Coconut Dew Hydration Foco 100% Pure Coconut Water

Z tych wymienionych powyżej, Vita Coco Pure Coconut Water chociaż kosztuje więcej niż reszta, wydaje się być ulubioną marką większości ludzi.

Marki wody kokosowej sprzedawane w Costco

Podobnie jak Walmart, Costco niesie kilka marek wody kokosowej, w tym ich własnej marki Kirkland Signature. Wśród bardziej popularnych marek wody kokosowej sprzedawanych w Costco:

 • Vita Coco Pure Coconut Water (Vita Coco Pure Coconut Water) Grace Pure Coconut Water UFC Refresh Coconut Water Zico Original Coconut Water Kirkland Signature Organic Słodzona Woda Kokosowa

Costco produkuje całkiem sporo dobrych produktów z ich charakterystyczną marką Kirkland. Niestety, woda kokosowa Kirklanda nie jest jednym z nich. Jak sama nazwa wskazuje, woda kokosowa jest "słodzona". Większość konsumentów uznała, że woda kokosowa Kirklanda jest zbyt słodka dla ich upodobań, obniżając jej ocenę recenzji do zaledwie 2,5 do 3 gwiazdek.

Najlepsze marki wody kokosowej na 2018 r.

Istnieje zbyt wiele marek wody kokosowej w Ameryce Północnej, aby wymienić je wszystkie. W przypadku najlepiej sprzedających się marek wody kokosowej wybieramy tylko trzy najlepsze marki, które zostaną wymienione tutaj.

Te trzy najlepsze marki to wybory ludzi (nie moje) i niekoniecznie najzdrowsze, zgodnie z ich metodami przetwarzania.

Proszę zobaczyć mój artykuł powyżej, z podziałem najzdrowszej wody kokosowej przez marki.

 1. Vita Coco Pure Coconut Water Zico Oryginalna Woda Kokosowa Harmless Harvest Organic

Więc tam masz to, najlepsze marki wody kokosowej na 2018 rok, według wyborów ludzi.

Na koniec dnia pamiętaj, że świeża woda kokosowa jest nadal najlepsza! Jeśli nie szukasz picia wody kokosowej do terapii dolegliwości, to może to być bardzo satysfakcjonujący i odświeżający smakołyk raz na jakiś czas.

Powiedz nam, jaką markę (marki) pijesz i jak Ci smakuje!

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Pamiętaj jednak, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i to, że mam dobre doświadczenia z ich używaniem, a nie ze względu na prowizję, którą można zarobić.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej
Pokaż komentarze (5)

Urszula Młodzińska

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl