Badanie: Ponad 80% przedmiotów z Dollar Store jest wykonanych z materiałów powodujących raka i nimi powlekanych

Badanie: Ponad 80% przedmiotów z Dollar Store jest wykonanych z materiałów powodujących raka i nimi powlekanych

Ostatnia aktualizacja 20 grudnia 2017 r.

W ramach "The Campaign for Healthier Solutions" przeprowadzono test chemiczny na 165 popularnych produktach znajdujących się w czterech największych amerykańskich sklepach dyskontowych Dollar: Dollar General, Dollar Tree, Family Dollar i 99 Cents Only. Wyniki są bardzo niepokojące.

Naukowcy odkryli, że ponad 80% testowanych przez nich produktów ze sklepów Dollar zawierało niebezpieczną ilość niebezpiecznych substancji chemicznych, a prawie 50% testowanych produktów zawierało niebezpieczny poziom wielu szkodliwych substancji chemicznych! Głównymi winowajcami są ftalany, plastik polichlorek winylu (a.k.a. PVC), ołów i bisfenol-A (a.k.a. BPA).

Dollar Store Items Cancer-Causing - Co należy zwrócić uwagę na

Ftalany

Ftalany są rodzajem człowieka chemiczne plastyfikatory. Mogą być stosowane w wielu rodzajach produktów, w tym zabawki, podłogi, a nawet balsamy i perfumy. Badania naukowe ujawniły wiele zagrożeń, jakie stanowią one dla rodzin:

    Ftalany zostały powiązane ze zwiększeniem rozmiarów wątroby i guzami. Wpływają na rozwój fizyczny w okresie dojrzewania Zmniejszają płodność Ftalany są powiązane z toksynami znajdującymi się w jajnikach dorosłych kobiet Mogą powodować przedwczesne porody i wady wrodzone Ftalany prowadzą do zaburzeń uczenia się u dzieci, szczególnie ADHD u chłopców i obniżonej czujności u dziewczynek.

Polichlorek winylu - tworzywo sztuczne (PVC)

PCW jest niebezpiecznym tworzywem sztucznym, często mieszanym z innymi niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, w tym ftalanami, do różnych zastosowań. Ten plastik może być łatwo wprowadzony do Twojego domu, ponieważ jest on powszechnie stosowany w produktach ze sklepu Dollar, takich jak:

    Opaski na głowę Słomki do picia wielokrotnego użytku Teczki na ołówki Biżuteria dziecięca

Wiele badań wskazuje na długoterminowy wpływ na zdrowie pracowników zakładów produkujących PCW. Narażenie na działanie PCW było związane z astmą, zapaleniem dróg oddechowych i zatkaniem nosa. W przypadku osób narażonych na kontakt z PCW przez dłuższy czas, stwierdzono również przypadki raka płuc, raka wątroby i raka skóry.

Ołów

Nie ma "bezpiecznej" ilości narażenia na działanie ołowiu, co sprawia, że szokujące jest to, że ołów został znaleziony w wielu popularnych produktach Dollar Store. Produkty Dollar Store, takie jak zabawki i naczynia, są częścią narodowego problemu narażenia dzieci na działanie ołowiu.

Udowodniono, że ołów szkodzi rozwojowi mózgu, prowadzi do problemów behawioralnych i ma inne poważne zagrożenia dla zdrowia. Podczas gdy dzieci są najbardziej narażone na zatrucie ołowiem, jest on również związany z wysokim ciśnieniem krwi i uszkodzeniem nerek u dorosłych.

Szacuje się, że ołów jest przyczyną 143 000 zgonów każdego roku. Tymczasem istnieją nietoksyczne alternatywy ołowiu, które mogą być stosowane w farbach i bateriach produktów Dollar Store.

Bisfenol-A (BPA)

Pomimo niedawnej regulacji BPA (hormonu produkowanego przez człowieka, który został powiązany z rakiem piersi, cukrzycą i chorobami serca), może on nadal przedostawać się do Twojego domu, dzięki dużym markom sklepów Dollar Store.

Dollar store pojemniki na żywność i napoje są często sprzedawane z bisfenolem A (BPA) wyściełającym wnętrze opakowania. Jedno z badań wykazało, że amerykańskie dzieci wykazują znacznie wyższe stężenie BPA niż młodzież i dorośli.

Te wielkie korporacje wybierają drogę na skróty, dbając o zdrowie amerykańskich rodzin. Lepiej jest kupować produkty wysokiej jakości od renomowanych firm. Choć mogą być one droższe, będą trwać dłużej i nie będą kosztować Ciebie ani Twoich dzieci długiego i zdrowego życia.

Istnieje wiele sposobów, aby ograniczyć używanie plastiku w domu i przejąć kontrolę nad tym, na co narażone jest nasze ciało.

Odnośniki: https://www.turi.org/TURI_Publications/TURI_Chemical_Fact_Sheets/Lead_Fact_Sheet/Lead_Facts/Alternatives https://oem.bmj.com/content/62/11/806.full.pdf+html https://ej4all.org/assets/media/documents/Report_ADayLateAndADollarShort.pdf https://link.springer.com/article/10.2478/s13382-011-0022-2#/page-1 https://oem.bmj.com/content/41/1/25.short https://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs379/en/ https://search.proquest.com/openview/0f5309099e5cbc855f367898e44ccc16/1

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z nimi związane, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Urszula Młodzińska

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl