Czy warto pić świeże soki z wyciskarki?

Czy warto pić świeże soki z wyciskarki?

Soki z wyciskarki

Coraz częściej możemy usłyszeć o zaletach świeżych soków wprost z wyciskarki, systematycznie rośnie przy tym liczba osób, które nie wyobrażają sobie, aby można było w inny sposób zaczynać dzień. Gdy pijemy soki owocowe rano możemy mieć przecież pewność, że nasz organizm zyskuje niezbędne witaminy i minerały. Co więcej, z powodzeniem może z nich korzystać przez cały dzień, co daje nie tylko dobre samopoczucie, ale również energię.

Koktajle ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców mogą okazać się również ważnym wydarzeniem towarzyskim, skutecznie podbijają przecież rodzinne imprezy, obiady, a nawet wspólne pogaduchy. Dzięki temu można zaskoczyć najbliższych miłą niespodzianką jednocześnie nie mając żadnych wątpliwości co do tego, że wyjdzie im to jedynie na zdrowie.

Gwarancja jakości

Soki z wyciskarki to również znakomite rozwiązanie wówczas, gdy chcemy wzmocnić swoją odporność i ochronić się przed chorobami. Nie można przecież nie zgodzić się z tym, że dziś żyjemy w czasach, w których dominują stres i pośpiech, a to odbija się na zdrowiu naszego organizmu. Ten ostatni jest coraz bardziej osłabiony i nawet choroba, która nie jest wcale groźna, staje się dla niego problemem. Tymczasem wyciskarka do soków jest zakupem, który gwarantuje dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych mu składników odżywczych, jakie kryją się w naturalnych sokach.

Sokoterapia

Wiele osób zastanawia się, jak to możliwe, że soki z wyciskarki niejednokrotnie okazują się bardziej wartościowe niż jedzone na surowo owoce i warzywa. Rzeczywiście, teoria ta może zaskakiwać, w pewnym momencie okazuje się jednak, że nie jest wcale aż tak szokująca, jak mogłoby się to nam wydawać. Witaminy, minerały i enzymy, z którymi mamy do czynienia w świeżo wyciśniętym soku charakteryzują się tym, że można przyswoić je z większą łatwością niż te owoce i warzywa, które je się w całości.

Co więcej, każda wyciskarka do soku jest w stanie w procesie wyciskania pozbyć się metali ciężkich. Tych trudno dziś uniknąć, zarówno owoce, jak i warzywa poddawane są bowiem opryskom chemicznym z wykorzystaniem nawozów stosowanych przez rolników, co gwarantuje lepszą ochronę roślin przed szkodnikami. Świeże soki pije się przy tym z łatwością zwłaszcza, że nie wszystkie owoce i warzywa nam smakują.

Natalia Grabkowska

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl