Jak złagodzić objawy odstawienia nikotyny po rzuceniu palenia?

Jak złagodzić objawy odstawienia nikotyny po rzuceniu palenia?

Ostatnia aktualizacja 26 kwietnia 2016 r.

Rozmawiałam z wieloma znajomymi i rodziną, którzy rzucili palenie. Wszyscy z nich powiedzieli, że była to jedna z najlepszych decyzji w ich życiu. Nie jest przesadą stwierdzenie, że twoje ciało absolutnie pokocha bycie wolnym od papierosów.

Niemal natychmiast po rzuceniu palenia obniża się ciśnienie krwi i tętno, a napady kaszlu zmniejszają się. Ale po rzuceniu palenia nie wszystko jest takie piękne i słoneczne.

Jak każde uzależnienie, rzucenie palenia ma swoje wady. Równie szybko jak korzyści, zaczynają pojawiać się objawy odstawienia nikotyny (głównego składnika tytoniu). Niektóre z tych objawów obejmują:

    Intensywne pragnienie palenia Depresja Niepokój Głód Zmęczenie Drażliwość Bezsenność Suchość w ustach Bóle głowy

W zależności od tego, ile papierosów zostało wypalonych i jak długo, niektórzy ludzie będą bardziej podatni na te objawy niż inni. Objawy te mogą być ciężkie, ale badania doprowadziły nas do naturalnych rozwiązań. W szczególności, badania łączące palenie z poziomem cukru we krwi rzuciły wiele światła na to, dlaczego ludzie doświadczają tych objawów.

Jak działa głód nikotynowy

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Południowej Kalifornii wykazały, że związek między paleniem a poziomem cukru we krwi sięga znacznie dalej, niż wcześniej sądzono. Badanie wykazało, że kluczowym czynnikiem wywołującym "haj", którego doświadczają palacze, są cząsteczki cukru, które umożliwiają cząsteczkom nikotyny przekazywanie "haju" do komórek nerwowych.

To przełomowe badanie wnosi znaczący wkład do toczącej się debaty, która od dawna stara się wyjaśnić, w jaki sposób sygnały dostają się do komórek nerwowych. Jeszcze bardziej ugruntowuje związek między poziomem cukru we krwi a głodem nikotynowym. Jednocześnie ujawnia, co może być najlepszym domowym sposobem na rzucenie palenia: stewia.

Naturalne łagodzenie głodu nikotynowego

Dobrze przeczytałeś, alternatywa dla cukru jest jednym z najlepszych środków na głód nikotynowy. Dokładniej rzecz biorąc, badania przeprowadzone w Niemczech wykazały, że stewia hamuje głód nikotynowy, a nawet alkoholowy.

Stewia jest naturalnie uprawianą alternatywą dla cukru, pozyskiwaną z rośliny stewii pochodzącej z Paragwaju. Stewia jest często używana do słodzenia napojów i herbaty. Jest o wiele słodsza niż zwykły cukier, nie zawiera kalorii ani węglowodanów i stanowi dobrą alternatywę dla diabetyków, ponieważ nie wpływa na poziom cukru we krwi. W porównaniu do aspartamu, stewia jest uprawiana w sposób naturalny i nie powoduje negatywnych skutków ubocznych.

W zależności od tego, w którym miejscu na świecie się znajdujesz, stewia jest używana we wszystkich deserach, słodyczach, chlebie, a nawet marynatach! Stewia od dawna jest używana w Japonii, gdzie stanowi prawie 40% rynku słodzików.

W USA, być może dopiero niedawno zacząłeś widzieć, jak stewia pojawia się w sklepach takich jak Walmart z markami takimi jak "In the Raw". Ale jak w przypadku wszystkiego, zalecam zapoznanie się z etykietą składników. Podczas gdy "Stevia In the Raw" sprzedaje się jako 100% stewia, pierwszym składnikiem jest dekstroza, która jest słodzikiem często produkowanym z kukurydzy GMO. Yikes!

KUP STEVIĘ:

Ile brać i jak

Podczas gdy można wziąć stewię w formie skrystalizowanej, polecam używać płynnej stewii. Stewia w płynie jest zazwyczaj dostarczana w butelce z kroplomierzem, co sprawia, że jest wygodna do przyjmowania i trzymania w pobliżu. Kiedy masz głód nikotynowy, wystarczy zaaplikować 2-3 krople bezpośrednio na język. To bardzo proste! Stewii możesz używać także do herbat i smakołyków.

Przeczytaj o produktach spożywczych bogatych w witaminę C i przeciwutleniacze, które pomogą wypłukać z organizmu toksyny pochodzące z papierosów.

Rzucenie palenia może być trudne. Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, próbuje rzucić palenie, odrobina stewii i trochę moralnego wsparcia może okazać się bardzo pomocne!

Źródła: https://www.webmd.com/smoking-cessation/features/surviving-without-smoke https://www.gizmag.com/go/7674/ https://wisdom-magazine.com/Article.aspx/660/ https://www.medicalnewstoday.com/articles/287251.php

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z ich używaniem, a nie z powodu prowizji, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Natalia Grabkowska

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl