Mapa twarzy tradycyjnej medycyny pokazuje, która część ciała jest chora i co należy zrobić!

Mapa twarzy tradycyjnej medycyny pokazuje, która część ciała jest chora i co należy zrobić!

 

Przez tysiące lat tradycyjni uzdrowiciele praktykowali chińskie mapowanie twarzy w celu wykrywania i diagnozowania wszelkiego rodzaju chorób. Skóra twarzy jest wrażliwa i może odzwierciedlać wewnętrzne zmiany szybciej niż inne części ciała.

Dowiedz się, jak możesz wykorzystać tę starożytną praktykę, aby odkryć wskazówki dotyczące Twojego zdrowia.

Twoja twarz jest oknem, przez które możesz uzyskać wgląd w zdrowie swoich narządów wewnętrznych. W rzeczywistości problemy skórne, takie jak suche plamy, zaczerwienienia czy trądzik, mogą być bezpośrednio powiązane z wewnętrznym funkcjonowaniem Twojego ciała. W związku z tym, mapowanie twarzy stało się skutecznym i popularnym narzędziem służącym do identyfikowania wewnętrznych dolegliwości zdrowotnych i odpowiedniego rozwiązywania problemów.

 

Czym jest mapowanie twarzy?

Mapowanie twarzy, a w szczególności lokalizacji trądziku lub wyprysków skórnych, jest wypróbowaną i przetestowaną metodą diagnozowania dolegliwości zdrowotnych. Jako starożytna praktyka zakorzeniona w naukach ajurwedyjskich, mapowanie twarzy było celebrowane jako nieinwazyjna metoda leczenia wielu dolegliwości i schorzeń.

Praktyka ta opiera się na przekonaniu, że stan zdrowia skóry (zwłaszcza twarzy) jest bezpośrednio powiązany z organem ciała. Innymi słowy, spojrzenie na estetykę zewnętrzną jest kluczem do zidentyfikowania zdrowia narządów wewnętrznych.

 

Dieta i styl życia Mapowanie twarzy

Od palenia papierosów po zaburzenia hormonalne - Twoja twarz może próbować Ci coś powiedzieć! Problemy zdrowotne wywołane czynnikami zewnętrznymi, takie jak stres, mogą prowadzić do pojawienia się trądziku na Twojej skórze. Prawie wszystkie z tych warunków lub substancji są w zasięgu Twojej mocy!

Strefa T

 • Słabe krążenie Okres dojrzewania Stres Kawa Alkohol

Policzki

 • Bakterie nagromadzone przez telefony komórkowe lub brudne poduszki Nadmierne dotykanie twarzy Palenie papierosów

Podbródek, szczęka i dekolt

 • Candida Przetworzone cukry Hormony Nadmiar pokarmów bogatych w skrobię

 

 

Chińskie mapowanie twarzy według narządów

Podczas gdy powyższa lista może pomóc wskazać dietę i styl życia acne-provokers, pinpointing lokalizacji różnych skórnych flarre-ups okazały się być również bezpośrednio związane z konkretnych narządów wewnętrznych. Innymi słowy, jeśli wykluczyłeś powyższe problemy zdrowotne, zlokalizowanie konkretnego zagrożonego organu może być Twoim kolejnym krokiem.

 

Czoło: Pęcherz moczowy i jelito cienkie

 • Przyczyna: Spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczów i pokarmów o niskiej zawartości błonnika prowadzi do powolnego trawienia, podobnie jak zbyt duża ilość alkoholu, cukru, nocne życie i stres. Słabe trawienie, nagromadzenie toksyn i odwodnienie. Kuracja: Pij duże ilości wody, jedz więcej surowej żywności, unikaj picia alkoholu i postaraj się lepiej spać w nocy. Picie zielonej herbaty przez cały dzień, aby wypłukać niechciane nagromadzone substancje i zneutralizować toksyny.

 

Między brwiami: Wątroba

 • Przyczyny: Twój żołądek jest zmęczony i nie dostaje odpoczynku, którego potrzebuje. Pracuje zbyt intensywnie, kiedy spożywasz dużo mięsa, a to wpływa na wątrobę. Ta strefa jest bezpośrednio związana z wątrobą. Osoby z chorobami wątroby są znane z występowania trądziku na nosie. Jeśli uporczywie masz trądzik w tym obszarze, może to być oznaką dysfunkcji wątroby. Kuracja: Spożywać więcej zdrowej i świeżej żywności, uzyskać więcej ekspozycji na świeże powietrze, ćwiczenia lub jakiekolwiek inne ruchy fizyczne i techniki relaksacyjne. Dowiedz się, jak naturalnie odtruwać i wspierać wątrobę.

 

Okolice oczu i łuk brwiowy: Nerki

 • Przyczyna: Delikatna skóra wokół oczu jest powiązana ze zdrowiem nerek. Jeśli zawsze masz ciemne obwódki pod oczami, może to oznaczać słabe funkcjonowanie nerek, niedożywienie lub odwodnienie. Inne przyczyny powstawania wyprysków w tym obszarze to palenie papierosów, picie alkoholu, słabe krążenie i osłabione serce. Kuracja: Pij dużo wody, ogranicz spożycie kofeiny, unikaj słodzonych napojów i alkoholu.

 

Górna część policzków: Płuca

 • Przyczyna: Związane ze zdrowiem płuc, problemy skórne w górnej części policzków mogą wskazywać, że wdychasz duże ilości zanieczyszczonego powietrza. Ponadto, istnieje możliwość pojawienia się ciemnych kręgów wokół oczu. Lekarstwo: Nie narażaj się na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem lub dymem papierosowym (nawet tym z drugiej ręki). Jeśli jesteś palaczem, rzuć palenie tak szybko, jak to możliwe. Rozpocznij ćwiczenia lub dodatkową aktywność fizyczną w ciągu dnia.

 

Policzki: Płuca i nerki

 • Przyczyny: Obejmujące dziąsła, problemy z trądzikiem dolnej części policzków wskazują na złą higienę jamy ustnej. Pamiętaj, aby regularnie szczotkować i nitkować zęby, jednocześnie unikając słodzonych pokarmów i napojów. Inne przyczyny to palenie papierosów, stres, niezdrowa żywność i nadmierne spożycie cukru. Kuracja: Unikaj spożywania niezdrowej żywności i używaj tylko wysokiej jakości lub naturalnych produktów kosmetycznych.

 

Nos: Serce

 • Przyczyny: Twój nos jest powiązany z sercem. Opuchlizna, zaczerwienienie lub trądzik na nosie są związane z wysokim ciśnieniem krwi i nadciśnieniem. Zanieczyszczone powietrze, zamknięta przestrzeń, gazy, wzdęty brzuch i słabe krążenie. Nadciśnienie może również prowadzić do wielu problemów w tej części twarzy. Kuracja: Spróbuj zmniejszyć spożycie soli i zwiększyć ilość zdrowych dla serca owoców i warzyw, aby obniżyć ciśnienie krwi, sprawdź poziom cholesterolu. Pij organiczną zieloną herbatę w celu wyeliminowania toksyn z organizmu. Korzystne są również ćwiczenia fizyczne.

 

Usta i podbródek: Żołądek

 • Przyczyny: Wysokotłuszczowe jedzenie, które jest obciążone tłuszczem, cukrem i stymulantami, takimi jak kofeina i alkohol. Obszar ten jest najbardziej dotknięty podczas spożywania pikantnych potraw. Przebywanie do późna w nocy i stres mogą powodować zaburzenia równowagi. Lekarstwo: Spożywaj sfermentowaną żywność, która zrównoważy Twój organizm. Spożywaj duże ilości owoców i warzyw. Małe zmiany w stylu życia mogą sprawić, że Twój przewód pokarmowy będzie działał sprawnie.

 

Szczęka i szyja: Hormony

 • Przyczyny: Ogólne spożycie soli, przyprawione jedzenie i picie małych ilości wody. Również ogólne spożycie kofeiny może powodować problemy. Lekarstwo: Zmniejsz spożycie soli, przypraw i kofeiny. Pij duże ilości wody każdego dnia.

 

Czytaj dalej na: http://radiobartoszyce.pl

Urszula Młodzińska

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl