Te powszechnie stosowane leki na receptę są powiązane z lękami, chorobami wątroby, a nawet przemocą

Te powszechnie stosowane leki na receptę są powiązane z lękami, chorobami wątroby, a nawet przemocą

Ostatnia aktualizacja 14 LUTEGO 2017 r.

Tylko dlatego, że przepisał go Twój lekarz, nie musi oznaczać, że jest on dla Ciebie bezpieczny do zażywania. Wiele popularnych leków na receptę wiąże się z możliwością wystąpienia poważnych skutków ubocznych, w tym wszystkiego, od krótkotrwałych nudności i bólów głowy po przewlekłą miopatię zapalną i choroby serca - lub jeszcze gorzej.

Badania wykazują, że leki farmaceutyczne mogą pozbawiać organizm kluczowych składników odżywczych poprzez wiele mechanizmów, w tym zwiększone wydalanie składników odżywczych oraz upośledzenie trawienia, wchłaniania i przechowywania składników odżywczych.

Z czasem może dojść do niedoborów żywieniowych. A te niedobory mogą powodować dodatkowe objawy i nasilać działania niepożądane. W rzeczywistości, wiele "skutków ubocznych" leków to po prostu niedobory żywieniowe.

Jest to wyraźny problem, ponieważ niedobory składników odżywczych mogą być jedną z głównych przyczyn chorób psychicznych. Przepisywanie leków, które jeszcze bardziej uszczuplają składniki odżywcze z organizmu, sprawi, że poczujesz się gorzej. Jest to epidemia, która wydaje się być ignorowana przez konwencjonalny system medyczny.

Ta ważna informacja jest często ukryta przed opinią publiczną, co celowo utrwala mit, że korzyści płynące z leków zatwierdzonych przez FDA znacznie przewyższają wszelkie ryzyko. Tak więc, aby dać Ci bardziej solidne zrozumienie tematu, oto sześć klas leków na receptę, które zdecydowanie powinieneś pomyśleć dwa razy o braniu ze względu na ich nieodłączne niebezpieczeństwa:

1. Inhibitory pompy protonowej (PPIs)

Miliony Amerykanów przyjmują IPP, aby złagodzić objawy choroby refluksowej przełyku (GERD), stanu charakteryzującego się tym, że pokarm i kwas w żołądku przeciekają z powrotem do przełyku i powodują jego uszkodzenie. Wykazano jednak, że IPP takie jak Nexium (eksomeprazol) i Prevacid (lanzoprazol) blokują wchłanianie składników odżywczych i hamują wytwarzanie niezbędnego kwasu żołądkowego, co może powodować wiele innych problemów zdrowotnych.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wydała co najmniej kilkanaście ostrzeżeń o niebezpieczeństwach związanych z IPP, które obejmują zwiększone ryzyko biegunki bakteryjnej, niedoboru magnezu i złamań kości.

Przeczytaj więcej o PRAWDZIWEJ przyczynie, dlaczego masz refluks kwasowy i jego naturalnym remedium, zanim weźmiesz następną dawkę IPP. To NIE jest nadkwaśność, o której zawsze ci mówiono, dlatego IPP i leki zobojętniające nie mogą tego naprawić.

2. Statyny

Jako najlepiej sprzedająca się klasa leków przez kilka lat z rzędu, statyny są okrzyknięte przez system medyczny jako rodzaj "cudownego leku" na wysoki poziom cholesterolu i choroby serca. Wykazano jednak, że popularne leki z grupy statyn, takie jak Lipitor (atorwastatyna wapniowa) i Crestor (rosuwastatyna wapniowa), mają niewielkie lub żadne działanie prewencyjne w odniesieniu do chorób serca, a nawet stwierdzono, że zwiększają ryzyko rozwoju cukrzycy.

Skutki uboczne statyn są tak poważne, w rzeczywistości, że FDA niedawno rozszerzyła swoje oficjalne ostrzeżenie o ich stosowaniu.

Obniżenie cholesterolu naturalnie nie jest trudne w ogóle, a w rzeczywistości może pomóc dostać się do źródła problemu z odrobiną modyfikacji diety. Leki na receptę może tylko tłumić objawy i powodować wiele innych skutków ubocznych.

3. Antybiotyki

Wiodącą przyczyną antybiotykoopornych "superbakterii", antybiotyki są kolejną klasą leków, które mogą powodować długoterminowe problemy zdrowotne, nie dając wiele, jeśli w ogóle, korzyści.

Szalenie nadmiernie przepisywane na choroby, które często nawet na nie nie reagują, antybiotyki i ich długotrwałe nadużywanie przez system medyczny sprawiły, że wiele infekcji stało się bardziej zjadliwych i nieuleczalnych.

Według Shane Ellison, M.S., z The People's Chemist, trzy najbardziej niebezpieczne antybiotyki przepisywane obecnie to Levaquin (lewofloksacyna), Vancocin (chlorowodorek wankomycyny) i Bactrim (trimetoprim i sulfametoksazol).

Ellison wymienia również chinolony, najczęściej przepisywaną klasę antybiotyków, jako niebezpieczne, zauważając, że antybiotyki takie jak Cipro (ciprofloksacyna), Avelox (moksyfloksacyna HCL) i Floxin (ofloksacyna) mogą powodować poważne i trwałe kalectwo.

Przyjmowanie antybiotyków nie tylko wymazuje złe bakterie, ale także wszystkie dobre bakterie, które mogą powodować problemy z układem odpornościowym. Przyjmowanie antybiotyków przez dłuższy okres czasu bez uzupełnienia ich probiotykami spowoduje poważny brak równowagi flory jelitowej, który może prowadzić do przerostu bakterii.

Rozważ spożywanie sfermentowanej żywności, która pomoże uzupełnić dobre bakterie w jelitach i poprawi twoją pierwszą linię obrony. Jeśli nie lubisz smaku sfermentowanych pokarmów, dobrą opcją są suplementy probiotyczne. Oto kilka polecanych probiotyków wysokiej jakości, które działają.

KUP SUPLEMENT PROBIOTYCZNY:

4. Leki przeciwpsychotyczne

Jeden z najbardziej śmiercionośnych klas leków, leki przeciwpsychotyczne są powszechnie przepisywane na warunki takie jak schizofrenia, zaburzenia dwubiegunowe i ciężkiej depresji, jak również dla wielu "off-label" warunków, takich jak łagodne zaburzenia nastroju i codzienny niepokój.

Wykazano, że popularne leki przeciwpsychotyczne, takie jak Seroquel (fumaran kwetiapiny), Abilify (aripiprazol), Risperdal (risperidon) i Zyprexa (olanzapina), zwiększają poziom cukru we krwi, podnoszą poziom lipidów i cholesterolu, sprzyjają przybieraniu na wadze i, co gorsza, powodują pogłębianie się depresji.

Co nie jeść może pomóc poprawić swoje zdrowie mózgu. Nowe badania nazwały jelita naszym "drugim mózgiem", więc utrzymanie zdrowia jelit jest tak ważne, aby zapobiec problemom związanym z mózgiem. Kiedy zdrowie naszej flory jelitowej jest zagrożone, może to prowadzić do wielu problemów psychotycznych.

5. Opioidowe leki przeciwbólowe

Według badań przeprowadzonych przez Bandeis University w Massachusetts, leki przeciwbólowe na receptę są obecnie odpowiedzialne za spowodowanie większej liczby śmiertelnych przedawkowań niż heroina i kokaina razem wzięte. Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ogłosiło epidemię w odpowiedzi na tak wysoką liczbę zgonów spowodowanych przez leki przeciwbólowe wydawane na receptę.

Rozważ spożywanie pokarmów lub soków, które są bogate w właściwości przeciwzapalne, które są również naturalnymi środkami przeciwbólowymi. Oto kilka wspaniałych sugestii dotyczących żywności i przepisów na soki, które mogą pomóc.

6. Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI)

Leki przeciwdepresyjne, takie jak Prozac (fluoksetyna), Zoloft (sertralina), Paxil (paroksetyna) i Lexapro (escitalopram) są dostępne od lat, ale ich niebezpieczeństwa zazwyczaj otrzymują znacznie mniej uwagi, niż na to zasługują.

Skutki uboczne takie jak skłonności samobójcze, zaburzenia funkcji seksualnych, bezsenność, wady wrodzone i przyrost masy ciała to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o wiele skutków ubocznych stosowania SSRI. W niektórych przypadkach, SSRI może rzeczywiście pogorszyć objawy depresji, prowadząc niektóre osoby do przemocy.

Istnieje wiele pokarmów, które pomogą poprawić poziom serotoniny, które mogą zwiększyć swój nastrój. Musisz tylko wiedzieć, co jeść. Popraw również zdrowie swoich jelit, aby uzyskać lepsze ogólne samopoczucie.

Źródła: PPI's: https://well.blogs.nytimes.com/2012/06/25/combating-acid-reflux-may-bring-host-of-ills/ Ostrzeżenie FDA o IPP: https://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/InformationbyDrugClass/ucm213259.htm Statyny: https://www.drfranklipman.com/pharmageddon-statins-america%E2%80%99s-top-selling-drugs-cause-diabetes/ Ostrzeżenie FDA o statynach: https://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm293330.htm "Superbugs": https://www.cbc.ca/news/health/antibiotic-resistance-1.3413317 Shane Ellison: https://thepeopleschemist.com/drug-rep-exposes-antibiotics-risks-outweigh-benefits-you-have-alternatives/ Leki przeciwpsychotyczne: https://www.nytimes.com/2012/09/25/health/a-call-for-caution-in-the-use-of-antipsychotic-drugs.html Badanie Uniwersytetu Bandeis: https://heller.brandeis.edu/news/items/releases/2012/pdmp-pew-report.html Epidemia CDC: https://www.cdc.gov/drugoverdose/epidemic/ SSRI: https://www.drugwatch.com/ssri/

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z ich stosowaniem, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Natalia Grabkowska

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl