Ten związek jest toksyczny dla organizmu, a ukrywa się w tych 10 produktach spożywczych

Ten związek jest toksyczny dla organizmu, a ukrywa się w tych 10 produktach spożywczych

 

Powszechnie stosowany związek może być zabójczy dla Twoich szans na schudnięcie lub pozostanie zdrowym. Związek ten jest uzależniający i sprzedawany przez firmy na całym świecie. Znajdziesz go w prawie każdej przetworzonej żywności na półkach sklepów spożywczych. Czym jest ten niebezpieczny związek? Cukier jest toksycznym związkiem, który czai się w większości produktów spożywczych.

Twój organizm potrzebuje pewnej ilości cukru, jednak cukier znajdujący się w przetworzonej żywności może być trudny do przetworzenia przez Twój organizm. Kiedy spożywasz więcej cukru niż potrzebuje Twój organizm, jego nadmiar, który nie może zostać przetworzony na energię, przekształca się w tłuszcz i jest magazynowany w Twoim ciele.

Oprócz wpływu na obwód talii, cukier może również uszkadzać skórę. Zmarszczki mogą być wynikiem spożywania przetworzonej żywności. Cukier może łączyć się z kolagenem i uniemożliwiać prawidłowe funkcjonowanie tej cząsteczki - powodując zmarszczki i inne problemy skórne.

Spożywanie nadmiernej ilości cukru może również ograniczyć funkcjonowanie mózgu. Neuroprzekaźniki w Twoim mózgu zmniejszą swoją aktywność, prowadząc do zamroczenia mózgu, które może trwać kilka godzin.

Jak więc możesz unikać cukru? Nie będziesz w stanie całkowicie wyeliminować cukru ze swojej diety, ale możesz uważać na niektóre pokarmy, które prawdopodobnie zawierają najwięcej cukru. Jeśli chcesz zacząć poprawiać swoje zdrowie, wyciąć z powrotem na tych 10 pokarmów, które są znane, aby zawierać dużo cukru.

 

1. Chleb pełnoziarnisty

Prawdopodobnie jesteś świadomy, że biały chleb zawiera cukier, dlatego wiele osób przełącza się na chleb pełnoziarnisty. Podczas gdy chleb pełnoziarnisty jest zdrowszą alternatywą dla białego chleba, zawiera również obfitość cukru.

 

2. Jogurt smakowy przygotowany w celach komercyjnych

Jogurt to kolejna żywność, która jest często uważana za zdrową opcję, ale zawiera również dużo cukru.

Jeśli kupujesz komercyjnie przygotowany jogurt, trzymaj się zwykłego jogurtu i uwzględnij własne świeże składniki, takie jak owoce lub orzechy, zamiast kupować jogurt smakowy.

 

3. Beztłuszczowy sos do sałatek

Jak większość produktów "beztłuszczowych", beztłuszczowy sos sałatkowy w rzeczywistości zawiera dużo cukru. Nie jest trudno zrobić swój własny sos sałatkowy przy użyciu naturalnych składników. Zazwyczaj łączy się kilka ziół i przypraw z niewielką ilością oliwy z oliwek, aby stworzyć zdrowy sos sałatkowy bez dodatku cukru.

 

4. Beef Jerky

Beef jerky często zawiera dodatek cukru, aby przynieść więcej smaku do suszonego mięsa kij.

Zdecydowanie można znaleźć Beef Jerky bez dodatku cukru, ale niektóre z najbardziej popularnych marek beef jerky używać dodatkowego cukru, zwłaszcza jeśli beef jerky ma żadnych dodatkowych aromatów.

 

5. Batony granola

Granola bary są uważane za zdrową żywność, ale mogą być tak samo niezdrowe, jak każdy inny bar przekąski. Przyjrzyj się faktom żywieniowym na etykiecie batonu przed zakupem. Szukaj ukrytego cukru pod nazwami "organiczna agawa" i "organiczny syrop trzcinowy". Producenci często używają nieznanych nazw, aby próbować oszukać konsumentów.

 

6. Zboża pełnoziarniste

Płatki zbożowe z pełnego ziarna mogą być zdrowszą opcją niż jedzenie płatków pełnych cukru, ale używają one również cukru, aby dodać trochę smaku do płatków. Jeśli jesz płatki pełnoziarniste, nie dodawaj do nich cukru. Jeśli chcesz więcej słodyczy, dodaj trochę miodu lub świeżych owoców.

 

7. Masło orzechowe przygotowane w handlu

Masło orzechowe jest dobrym źródłem białka i dobrym źródłem cukru. Aby stworzyć ten słodki smak, większość komercyjnie przygotowanych maseł orzechowych zawiera dodatek cukru.

Zanim kupisz opakowanie masła orzechowego, spójrz na etykietę. Istnieje wiele dostępnych maseł orzechowych, które nie zawierają dodatku cukru, musisz tylko sprawdzić etykiety. Możesz też zrobić swoje własne.

 

8. Mleko bez nabiału

Kiedy patrzysz na zdrowych receptur jesteś prawdopodobne, aby natknąć się na niektóre przepisy, które obejmują non-dairy mleka. Obejmuje to mleko migdałowe, mleko kokosowe i mleko sojowe. Podczas gdy niektóre z tych produktów mlecznych mogą zawierać mniej tłuszczu niż mleko mleczne, mogą one również zawierać dużą dawkę cukru.

Upewnij się, że spojrzeć na informacje o wartościach odżywczych przed dodaniem mleka nie mlecznego do swoich smoothies.

 

9. Precle

Większość precli zawiera dodatek cukru. Można jednak znaleźć precle bez dodatku cukru lub syropu kukurydzianego.

Podobnie jak w przypadku większości produktów z tej listy, nie musisz całkowicie rezygnować z precli w swojej diecie (choć byłoby to najlepszym rozwiązaniem), ale powinieneś poświęcić chwilę na sprawdzenie informacji o ich wartościach odżywczych przed zakupem.

 

10. Sos do makaronu

Organiczny lub całkowicie naturalny sos do makaronu może nie być tak zdrowy, jak można by sobie wyobrazić. Te sosy nadal zawierają cukier. Najzdrowszy sos do makaronu jest domowej roboty ze świeżych pomidorów i przypraw.

Podczas gdy te pokarmy często zawierają dużo cukru, nie oznacza to, że musisz ich całkowicie unikać. Po prostu upewnij się, że zwracasz uwagę na to, co jesz i podejmujesz świadomy wysiłek, aby ograniczyć spożywanie słodzonych produktów.

 

Urszula Młodzińska

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl