Urządzenia do wyciskania soków

Urządzenia do wyciskania soków

Każdy powinien postarać się o to, by mieć urządzenie do wyciskania soków. To doskonały wynalazek, który przygotowany został w trosce o nasze zdrowie. mamy wiele różnych urządzeń do wyciskania. różnią się one, jeśli chodzi o funkcje, jakość czy cenę. Mamy tutaj krótką podpowiedź dla tych, którzy szukają dla siebie jakiegoś sprzętu.

Sokowirówka

Najbardziej popularne urządzenie jest chyba również najgorszym. Sokowirówka to najbardziej popularne, pospolite oraz najtańsze urządzenie do wyciskania soków. Jednak zdecydowanie najgorsze ponieważ urządzenie będzie wykonywało dużo obrotów a to będzie wpływać negatywnie na jakość soku, który będziemy wyciskać. Jest on napowietrzony, utleniony i pozbawiony zdecydowanej większości tego co najważniejsze. Sokowirówki są również mało wydajne i straty w surowcu są rzeczywiście poważne.

Zalety

Jedyny plus to ich niska cena.

Wady

Sprzęt pracuje głośno, sitko się zapycham sok nie jest klarowny, uciera a nie rozdrabnia i wyciska.

Urządzenia kuchenne

Prasa do soków

Prasa do soku to o wiele lepsze urządzenie niż sokowirówka. Prasa działa na dwóch etapach. Sprzęt będzie najpierw rozdrabniał owoce, warzywa, liście a potem będzie umieszczać się je w woreczkach, gdzie będzie przez prasę starannie wyciskany. Bardzo często prasy rozdrabniają i stosowane są dlatego, że mają odpowiednią wydajność i dobrą klarowność soku, który nie zawiera błonnika. Największa przeszkodą będzie cena, waga oraz gabaryty. Zamiast pras polecamy wyciskarki dwuślimakowe, które zastępują pracę prasy i są wygodniejsze i tańsze.

Zalety

Sprzęt jest trwały, mocno wyciska sok, jest idealny do terapii sokami.

Wady

Wysoka cena, duże gabaryty, trudna i czasochłonna obsługa.

Wyciskarki soku

Jeśli chodzi o sprzęty do wyciskania soku wyciskarka będzie bezwzględnie urządzeniem najlepszym, ale niestety najdroższym. Charakteryzuje się działaniem na zasadzie miażdżenia owoców i warzyw, dzięki czemu sprzęt będzie sobie dobrze radził i powinien się sprawdzić. Trzeba pamiętać, że ten sprzęt miażdżąc surowiec będzie maksymalnie uzyskiwał z niego najwięcej soku, a jednocześnie zagwarantuje ochronę dla wszystkich ważnych wartości, enzymów, minerałów, witamin. Dlatego dzięki wyciskarkom dostaniemy szansę na spożywanie smacznego i zdrowego soku.

Natalia Grabkowska

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl