COOKSENSE HD 8801B

Wyciskarka ta mimo, że ma niższą cenę wykonywana jest również z doskonałego jakościowo ULTEMU, który jest wolny od bisfenoli. Wykonany z niego wałek oraz elementy sitka. Ultem nie będzie reagował z kwasami w soku, a co za tym idzie nie będzie do niego nic oddawał. Może również pracować doskonale przez wiele lat. Jest to element zdecydowanie trwalszy niż plastik.

Dzięki temu, że ultem charakteryzuje się wysoką twardością może być wykorzystywany do pracy wyciskarki ponieważ elementy z niego wykonane nie będą ulegać pęknięciu pod naporem siły, nie będą się również wycierały. Wyciskarka ta podobnie jak urządzenia innych liczących się marek produkowane jest w Korei, która słynie z wyciskarek.

COOKSENSE HD 8801B - budowa

Wałek, który ma unikalną konstrukcję uzupełniony jest przez dwa liście, które dodatkowo będą usprawniać wyciskanie między innymi zielonych naci i szpinaku. Sam będzie zaciągał i dawkował ilość materiału w misie. Specjalnie przygotowana misa sprawia, że oddzielenie pulpy od soku jest dokładniejsze i sok będzie czystszy niż u innych producentów.

Cooksense HD 8801B to sprzęt wyjątkowy, ponieważ oprócz sitka do sokow ma także dodatkowo specjalnie przygotowany mincer. To właśnie on gwarantuje nam, że tym sprzętem będzie można przygotowywać sobie również sorbety owocowe, szatkować będzie można warzywa, kruszyć lud i uzyska się również pełną homogenizację różnorakich produktów.

Wyposażenie wyciskarki

Zalety wyciskarki

Zaletą urządzenia jest silnik z mocą 200W. Większa moc sprawia, że będzie sobie doskonale radził z twardymi warzywami. Jednocześnie jednak nie jest to tak duża moc jak wirówce a wiec sprzęt jest energooszczędny. Silnik przygotowany jest w taki sposób, że pracuje wydajnie, ale wykonuje wyłącznie około 47 obrotów na minutę. W ten sposób mamy gwarancje, że przygotowany sok będzie doskonały jakościowo, będzie pełen enzymów i antyoksydantów.

Dodatkowo silnik jest stosunkowo cichy, ponieważ pracuje na poziomie do 50 decybeli. Wszystkie detale wykonywane są z nowych bardzo dobrych materiałów, dzięki czemu wyciskarka dobrze wygląda w kuchni. Przygotowane z silikonu gumki czyszczące czy uszczelki są jeszcze trwalsze. Lakierowany plastik daje tej wyciskarce dodatkowo elegancję i dłużej utryzmuje się w ładniejszym wyglądzie.

Natalia Grabkowska

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl