Wyciskarka Cooksense HD - prezentacja

Cooksense HD

Cooksense HD nie bez przyczyny jest wyjątkowo często określana mianem nowej jakości zwłaszcza wśród wyciskarek z jednym ślimakiem. Oczywiście, największą jej zaletą jest to, że mamy do czynienia z pierwszą wyciskarką pionową, która pozwala nam nie tylko na wyciskanie pysznych i zdrowych soków, ale również na mielenie i homogenizację. Producent nie zapomniał o zwolennikach mniej konwencjonalnych zastosowań, w zestawie wraz z urządzeniem znajduje się więc nie tylko klasyczny bęben przeznaczony do wyciskania soku, ale i bęben dodatkowy, który przyda się między innymi wówczas, gdy zamarzy się nam mleko sojowe, masło orzechowe albo jakakolwiek potrawa, która wymaga dodania do niej rozdrobionych ziaren.

Wyciskarka do owoców i warzyw

Model Cooksense HD posiada dodatkową przystawkę oraz opcję mielenia. Oczywiście, wiąże się to z dużo większym obciążeniem silnika. Okazuje się jednak, że producent przewidział te ewentualność i podjął działania, których celem jest jej złagodzenie. Właśnie dlatego możemy liczyć na mocniejszy silnik indukcyjny, którego moc osiąga aż 200 W. Odpowiednie przełożenie występujące w połączeniu z niewielką liczbą obrotów na minutę sprawia też, że urządzenie radzi sobie nawet bardzo twardym warzywom, a jednocześnie homogenizacja nie jest dla niego problemem. Ślimak zgniatający ma przy tym zauważalnie większą moc oraz siłę zgniotu.

Gwarancja jakości

Sięgając po najnowszy model Cooksense 8801 można też liczyć na dodatek, który zachwyca swoją funkcjonalnością. Jest nim zatyczka znajdująca się na wylocie soku zaprojektowana tak, aby zarówno wyciskanie, jak i picie soków było jeszcze przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zatyczka pojawiała się też w innych wyciskarkach tej firmy, dodano ją więc również do modelu Cooksense HD.

Jej zastosowanie sprawia, ze możliwe staje się zatrzymanie soku wewnątrz bębna. Dzięki temu zyskujemy znakomite narzędzie do mieszania ze sobą różnych smaków, co sprawia, że w naszej kuchni powstają znakomite koktajle oraz sorbety o wyjątkowych właściwościach. Niekapek sprawdza się i wówczas, gdy chcemy wypłukać i wyczyścić wyciskarkę. Gdy zatyczka jest zatkana, woda może swobodnie przepływać przez sitka, co prowadzi do ich wypłukania.

Dariusz Balewski

Redakcja qqweb.pl

Portal poświęcony zdrowemu stylowi życia

Czy warto skorzystać z wyciskarek marki Cooksense?
Dlaczego warto pić świeże soki?
Jak działają wyciskarki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko na naszym portalu

kontakt@qqweb.pl